Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si Internet Explorer ashtu edhe Firefox humbin pjesėmarrje n

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Si Internet Explorer ashtu edhe Firefox humbin pjesėmarrje n   Thu Jan 29, 2009 10:39 amEdhe pse tregu i shfletuesve tė internetit ėshtė larg njė beteje tė ashpėr, Internet Explorer nga Microsoft edhe mė tutje ėshtė sundimtar i papėrkulshėm. Mirėpo gjėrat edhe nė kėtė industri interesante pėr ne po ndryshojnė.

Ekspertėt e kompanisė Net Applications, mė saktėsisht filiali i cili merret me produkte apo shėrbime tė caktuara nė treg, ēdo muaj raporton mbi ndryshimet tė cilat ndodhin. Muajin e kaluar, kanė shėnuar trendin e rėnies sė pjesėmarrjes sė Internet Explorerit, mirėpo gjithashtu edhe tė Firefoxit.

Sipas tė dhėnave tė Net Applications pėr muajin shtator, Internet Explorer ka humbur edhe 0.63 pėr qind shtesė tė pjesėmarrjes nė krahasim me tė dhėnat e muajit tė mėhershėm, mirėpo ende gjendet nė vendin e parė me 71.52 pėr qind tė pjesėmarrjes. Sigurisht nė vendin e dyte gjendet Firefox me 19.46 pėr qind tė pjesėmarrjes nė treg, mirėpo edhe ky shfletues interneti ka shėnuar rėnie prej 0.22 pėr qind nė raport me tė dhėnat e muajit gusht.Rritje tė pjesėmarrjes ka shėnuar Apple Safari, dhe atė pėr 0.28 pėr qind, derisa ende gjendet nė vendin e tretė tė shfletuesve mė tė pėrdorur tė internetit me 6.65 pėr qind tė pjesėmarrjes. Rritje ka shėnuar edhe Opera tė cilės rritja prej 0.07 pėr qind i ka mundėsuar qė tė zė vendin e pestė me 0.69 tė pjesėmarrjes.

Vendi i katėrt mbetet i rezervuar pėr risinė e kėsaj liste, Google Chrome, i cili sipas tė dhėnave tė Net Applications ka 0.78 pėr qind tė pjesėmarrjes, mirėpo gjithashtu shėnon rėnie, dhe atė pėr mė shumė se njė pėr qind.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Si Internet Explorer ashtu edhe Firefox humbin pjesėmarrje n
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Informatikė & Programim-
Kėrce tek: