Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shfletim mė i rehatshėm me Firefox 3

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Shfletim mė i rehatshėm me Firefox 3   Thu Jan 29, 2009 10:49 am

Firefox 3, pas njė pritjeje bukur tė gjatė, kohė mė parė ėshtė pėrfunduar dhe ėshtė lėshuar pėr shpėrndarje. Pos dukjes sė rifreskuar, nė tė mund tė gjenden edhe shumė opsione tė reja tė cilat e bėjnė shfletimin e internetit mė tė rehatshėm.

Do t’i pėrmendim pesė risi tė cilat sigurisht do t’ju hynė nė punė shfrytėzuesve dhe vizitorėve tė kohėpaskohshėm tė faqeve tė internetit si dhe shfletuesve tė rryer tė internetit.

1. Opsioni pėr zoom

Me shtypjen e thjeshtė tė butonit Ctrl dhe shtypjen e njėkohshme nė + apo – zmadhohet ose zvogėlohet pamja e faqes sė uebit. Nė Firefoxin e ri nuk do tė zvogėlohet respektivisht zmadhohet vetėm teksti, por e tėrė faqja, sė bashku me fotografitė dhe pėrmbajtjet tjera. Shkronjat tepėr tė vogla, apo tepėr tė mėdha, mė nuk do tė duhet tė janė njė problem.

2. Shtimi nė bookmarks me njė klik

Firefox 3 nė shirit me adresėn e uebit shfaqė njė yll, duke shtypur nė tė faqja e cila aktualisht ėshtė e hapur regjistrohet nė bookmarks, nė direktorinė 'Unsorted Bookmarks'. Ylli mund tė jetė edhe verdhė edhe e bardhė, e kur tė jetė e verdhė, atėherė nėnkupton se faqja veēmė ėshtė e regjistruar.

3. Kėrkimi i shkarkimeve (downloads)

Nėse shpesh shkarkoni materiale, e mė pas gjendeni pak mė vėshtirėsi me shkarkimet tuaja, Firefox 3 do tė mbajė mend tė gjitha dosjet e shkarkuara dhe vendndodhjen e tyre nė disk. Pėr t’u gjendur mė lehtė, kėtu ėshtė integruar edhe opsioni pėr kėrkimin e shkarkimeve.

4. Vėrtetimi i sigurisė

Me klikimin nė ikonėn nė shiritin pėr paraqitjen e adresės shfrytėzuesi mund tė marrė informata mbi sigurinė e faqes sė internetit nė tė cilėn gjendeni. Mė shumė informata mund tė gjenden duke klikuar nė tastin 'More information'.

5. Etiketat (tags) pėr bookmarks
Koleksioni i bookmarks tė secili shfrytėzues rritet nga dita nė ditė dhe pa pastrim tė rregullt, tė gjendesh nė mesin e tyre di tė jetė bukur situatė e palakmueshme. Me shtimin e etiketave (tags) - ēdoherė kur bėni bookmark u mundėson kėrkimin me ndihmėn e etiketave, qė mund tė jetė shumė mė thjesht. Gjithashtu, tani e tutje nė shiritin e adresės mund tė shkruani vetėm etiketėn dhe nė pėrzgjidhje do tė fitoni tė gjitha faqet e mbajtura mend sipas asaj etikete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Shfletim mė i rehatshėm me Firefox 3
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Informatikė & Programim-
Kėrce tek: