Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Bolivi, zbulohen gjurmė dinosauri 144 milionė vjecare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Bolivi, zbulohen gjurmė dinosauri 144 milionė vjecare   Thu Jan 29, 2009 11:32 am

Gjurmė tė reja prehistorike janė zbuluar nė Bolivi. Qindra gjurmė tė dy specieve dinosauri janė zbuluar nė njė zonė tė quajtur “Tunasniyoj” pranė Icla, 155 kilometra nė juglindje tė Sukres. Rėndėsia e kėtij zbulimi ka tė bėjė me faktin qė gjurmėt janė shumė mė tė vjetra sesa gjurmėt qė janė gjetur po nė kėtė zonė, dhe i pėrkasin njė periudhe 144 milionė vjet mė parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Bolivi, zbulohen gjurmė dinosauri 144 milionė vjecare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Arkeologji-
Kėrce tek: