Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tregu i sigurimeve nė rritje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Tregu i sigurimeve nė rritje   Thu Jan 29, 2009 12:38 pmStudimi i “AXCO”: Tregjet e Evropės Lindore mė pozitive se ato nė Perėndim.

Epėrsi nė tregun e Evropės Lindore ka njė prej udhėheqėsve tė tregjeve, “Vienna Insurance Group”, e cila ka aktivitet nė Republikėn Ēeke, Sllovaki, Rumani, Bullgari, Shqipėri dhe Gjeorgji dhe ėshtė aktive nė 23 shtete tė tjera. Sipas raportit, nė kėto vende rritja ishte 58 pėr qind, nė krahasim me tregjet e tjera tė Evropės Perėndimore.

Mes viteve 2002 dhe 2006 rritja ishte me mė shumė se 128 pėr qind, krahasuar me 67 pėr qind nė Evropėn Perėndimore. Sigurimi nė krahasim me tė ardhurat pėr frymė nė 2006-n u rrit nga 212 dollarė nė shtetet e Evropės Qendrore dhe Lindore krahasuar me 1,107 dollarė nė shtetet e perėndimit.

Ndėrkohė qė nė Evropėn Perėndimore rritja ėshtė e drejtuar kryesisht nga produktet e sigurimit tė jetės, tė dyja klasifikimet e jetės dhe tė jo jetės janė rritur fuqishėm nė shtetet e Evropės Qendrore dhe Lindore.

“Ėshtė gjithnjė shumė mė e thjeshtė pėr kompanitė e sigurimeve austriake qė tė bėhen pjesė e kompanive tė shteteve tė Evropės Qendrore dhe Lindore, pėr shkak edhe tė ngjashmėrive nė kulturė dhe mentalitet.

Udhėheqėsit e tregjeve austriake kanė lulėzuar nė kėtė ekspansion, duke e bėrė mė mirė se sa konkurrentėt nė vendet e tjera evropiane”, - thekson raporti. Ky ekspansion pritet tė vazhdojė mė shumė akoma, duke i dhėnė Austrisė njė epėrsi reale mes tregjeve tė sigurimeve evropiane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Tregu i sigurimeve nė rritje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Ekonomi & Biznes-
Kėrce tek: