Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Inteligjenca *e lindur* apo *e fituar*?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Inteligjenca *e lindur* apo *e fituar*?   Wed Jan 28, 2009 1:08 pm

Inteligjenca ėshtė njė faktor tė cilit shumica e njerėzve i referohen pėr tė karakterizuar vetveten dhe sjelljet nė njė moment tė caktuar. “Do tė doja tė isha aq i zgjuar sa ti”, “Ajo ishte njė budallallėk me brirė”. Pėrpjekjet pėr tė pėrkufizuar inteligjencėn kanė qenė sė paku tė vėshtira, nė mos tė komplikuara dhe kontradiktore.
A ėshtė ajo njė aftėsi specifike, apo njė grup aftėsish? A ėshtė inteligjenca diēka e lindur apo e kultivuar? A ėshtė ajo statike apo e ndryshueshme?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Inteligjenca *e lindur* apo *e fituar*?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Diskutime shoqerore-
Kėrce tek: