Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rregullorja e Forumit Dj-Erjoni.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Rregullorja e Forumit Dj-Erjoni.   Wed Jan 28, 2009 10:39 am

Para se te regjistroheni tek forumi Dj-Erjoni.Do-Talk.Com , ju duhet tė lexoni rregulloren. N.q.s. ju duket e pranueshme atėherė ju duhet ta pranoni dhe zbatoni atė. N.q.s. nuk ju duket e pranueshme, ėshtė mė mirė qė tė mos vazhdoni me regjistrimin.

Rregullorja

1. Nė kėtė forum ndalohen rreptėsisht postime tė filmave dhe muzikės sė huaj, si dhe linke pėr programe me serial dhe crack.
Gjithashtu ndalohet postimi i humoreve dhe filmave shqip qė kanė stemėn e shtėpive diskografike.
Kush poston te tilla materiale do ti vihet direkt ban, pa paralajmerim.

2. Ndalohet rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejtė njė antar/e tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do tė sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė forum.


3. Ndalohen postimet me pėrmbajtje pornografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike tė rregullores do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.


4. Postimet duhet t'i pėrkasin temės pėrkatėse, dhe po ashtu temat e reja duhen t'i pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do tė ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.

5. Tė evitohet dublikimi i temave. Pėrpara se tė hapni njė temė tė re, kontrolloni nėse njė temė e ngjashme ėshtė hapur mė parė nga dikush tjetėr.


6. Marrja e filmave dhe humoreve shqip nga forumi ynė ėshtė e lejuar vetėm nė rast se marrėsi do t'i postojė ato ne vende tė tjera vetėm me postimin origjinal qė janė nė forumin tonė, nė rast tė kundėrt, do tė merren masa deri nė vendosjen nė ban tė atyre qė shkelin rregulloren.

7. Ndalohet rreptėsisht pėrmbytja (flood) me mesazhe nė forum. Si tė tillė konsiderohen, postimi i tė njėjtit postim ose temė mė shumė se dy herė. Gjithashtu temat e njėjta do tė fshihen duke pėrdorur si kriter vjetėrsinė e temės. Postimet e temės sė re do t'i ngjiten asaj sė vjetėr, sipas vendimit qė do tė marrė stafi.


8. Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJE pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm pasi ato shprehin opinionet dhe mendimet e hapsave te temave dhe nuk shpreh ne asnje menyre opinionin apo mendimet e stafit tone. Ne se mendoni qe ndonje teme apo postim eshte KUNDER rregullores sė Forumit, kontaktoni stafin dhe ne se do rezultoj e tille do marrim masa deri ne heqjen e tyre nga forumi jone.

9. Rregullat e mėsipėrme mund tė ndryshohen nė cdo cast nga stafi i forumit Dj-Erjoni.Do-Talk.com, prandaj jeni tė lutur tė lexoni herė pas here kėtė rregullore.


10. Pėr cdo pyetje ose sugjerim qė mund tė keni nė lidhje me Forumin, po ashtu edhe ankesat ndaj MODERUESVE dhe ADMINISTRATOREVE mund te shkruani tek "Sygjerimet dhe Ankesat tuaja" pėr pėrmirėsimin e forumit.


Shėnim:
Rregullorja e Dj-Erjoni.Do-Talk.com pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin ky forum vepron.
Stafi i Dj-Erjoni.Do-Talk.Com ju kėshillon dhe uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga antarėt e tij nė mėnyrė qė tė kemi njė klimė sa mė konstruktive nė Forum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Rregullorja e Forumit Dj-Erjoni.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Mbi kete forum-
Kėrce tek: