Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Drejtuar te gjithe Studenteve Shqiptare kudo qe jane

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Drejtuar te gjithe Studenteve Shqiptare kudo qe jane   Sat Jan 31, 2009 1:02 pm

Drejtuar te gjithe Studenteve Shqiptare kudo qe jane(ju lutem lexojeni)

Te nderuar studente shqiptare kudo qe ndodheni!

Jam I vetedijshem se ne ndryshim me nje pjese te madhe te sdudenteve te botes secili nga ne ka patur veshtiresi shume te medha ne jeten e tij studentore, duke filluar me kushtet e papershtatshme te mesimit, mungesen e librave dhe kufizim te marrjes se informacionit, duke vazhduar me kapacitetin intelektual te disa mesueseve, profesorave e pedagogeve I cili le per te deshiruar e duke mbaruar tek me e rendesishmja ajo e padrejtesive dhe e korrupsionit ne vendosjen e notave dhe marrjen e provimeve. Keto ishin disa nga lista e pafund e problemeve qe na kane shoqeruar vit pas viti por qe nuk ja kane arritur te na bejne qe te heqim dore nga ajo qe gjithmone kemi enderruar. Gjithesesi nuk po zgjatem me shume por po dal drejt e ne teme. Aresyeja pse une vendosa ta shkruaj kete komunikate eshte se sebashku me disa nga shoket e mi te cilet studiojne ne Shqiperi, Amerike, Angli, Turqi, Itali Bullgari etj. Kemi vendosur qe te krijojme nje organizate studentore e cila te trjajtoje dhe te zgjidhe probleme nga me te ndryshmet qe na shqetesojne ne si studente. Meqenese shumica jone jemi larg shqiperise e gjitha do te nise me hapjen e nje faqe (site) interneti e cila do te jete e pasuruar me nje larmi informacioni ku studentet shqiptare do te gjejne cdo gje qe deshirojne. Ndersa me vone, nese cdo gje do shkoje ashtu sic e kemi planifikuar do te hapim nje zyre tonen ne Tirane por kjo do te ndodhe vetem nese cdo gje shkon sipas parashikimeve. Sic e shihni dhe vete ky projekt eshte ne fazat e tij fillestare dhe ne po kerkojme per me shume bashkepunetore te cilet te na ndihmojne dhe te na japin ide se si mund ti organizojme gjerat ne menyre qe te gjithe sebashku te arrijme te krijojme dicka fantastike dhe mjaft te domosdoshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Drejtuar te gjithe Studenteve Shqiptare kudo qe jane
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Arsimi-
Kėrce tek: