Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mesimi i gjuhes shqipe jasht atdheut ..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Mesimi i gjuhes shqipe jasht atdheut ..   Sat Jan 31, 2009 1:07 pm

Me then te drejten kam lexu shum forume , para ca kohesh se kohet e fundit nuk kam hy shume .
Gjeja qe mua me shtyn te hap kete tem eshte: se per nevet ose me mire te them shqiptaret jasht atdheut te tyre , shteti nuk po krijon ansje mundesi per mesimin e gjuhes shqipe.
Mbase dikujt per momentin nuk i duket ndonje gje urgjente , por te dini nje gje se me vone do jet problem dhe eshte turp qe nje njeri te mos dije gjuhen e nenes........
Do ju them dicka cfare kam pare vete dhe kam bisedu me njerz vete per kete gje .......
Une jetoi ne greqi , dhe dihet nga te gjith se greket kan qen si ne ne rrug te emigracionin , ne vitet 70 ne kanada greku ka dergu mesuesit e tij nga greqia per te mesuar femijet grek greqisht, dhe jo vetem ne kanad por ne shum vende te tjera .
Nuk po them te marim shembull tek keta por jemi qe ne 90 ne emigracion , greqia ka rreth 700 mije shqiptare nga keta a thoni se 10 mije nuk jan femije qe duan te mesojne gjuhen shqipe , nuk ehste puna te mesojne vetem te flasin shqip , nje gjuhe eshte e mesuar kur e lexon dhe e shkruan femija .. pra gjeja qe une dua te mar mendime eshte a eshte e nejvojshme te kerkojme nje gje te tille ........ si mendoni se mund te jet zgjidhja me e drejte?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Mesimi i gjuhes shqipe jasht atdheut ..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Arsimi-
Kėrce tek: