Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Roman pėr historinė e tė dashurit shqiptar Austri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Roman pėr historinė e tė dashurit shqiptar Austri   Thu Jan 29, 2009 3:31 am

Shkrimtarja austriake, roman pėr historinė e tė dashurit tė saj shqiptar
Austriakja Andrea Grill ėshtė njė biologe, e cila vendosi tė shkruajė njė roman me titull ”Lotėt, buzėqeshja” tė botuar nga Shtėpia botuese “Otto Müller Verlag”.

Ajo shkruan pėr njė shqiptar tė cilin e dashuroi shumė dhe i cili u zhduk nga jeta e saj.

Nė njė intervistė dhėnė tė pėrditshmes austriake “Salzburger Nachrichten”, ajo rrėfen se nė librin e lartpėrmendur shkruan pėr njė shqiptar tė cilin e ka emėruar Dalip dhe tė cilin e dashuron shumė. Dalipi vije nė Austri me shumė mundime, fiton njė pasaportė austriake dhe si ushtar austriak, ai shkon qė ta ruajė kufirin austriak, tė njėjtin kufi nga i cili ai erdhi nė Austri.

Nė kėtė roman ajo tregon se shumė tema janė tė ndėrlidhura me ngjarjet e vėrteta nė Austri dhe Shqipėri, si p.sh. skena kur ushtarėt hynė nėpėr banesa duke vrarė e torturuar, skena kėto tė pėrshkruara nga luftrat ballkanike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Roman pėr historinė e tė dashurit shqiptar Austri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Letersia Boterore-
Kėrce tek: