Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Njė e dielė me Manjola Nallbanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Njė e dielė me Manjola Nallbanin   Thu Jan 29, 2009 6:54 am

Kur nis fundjava pėr ju?

Zakonisht nis tė shtunėn nė mėngjes kur ne gjithmonė nisemi pėr ndonjė udhėtim. Shumė rrallė qėllon tė rrijmė nė shtėpi pėr fundjavė. Vetėm pėr ca kohė ishim tė kushtėzuar qė ta ndryshonim disi ritualin tonė tė fundjavės, kur vajza jonė Sindi ishte shumė e vogėl dhe nuk mund tė udhėtonim shumė shpesh. Tani edhe ajo ėshtė gati tė bashkohet me ne, edhe nė udhėtime tė gjata.

Si nis mėngjesi i ditės sė pushimit nė shtėpinė tuaj?

Shumė i rrėmujshėm. Ndryshe nga ditė e tjera, jemi tė gjithė nė shtėpi dhe mua mė duhet tė pregatis mėngjesin. Sė pari pėr mė tė voglėn e pastaj pėr dy tė tjerėt, mė tė rriturit.

Duket se preferoni mė shumė udhėtimet. Cilat janė vendet qė frekuentoni mė shpesh?

Ohri ėshtė vendi ku na pėlqen tė shkojmė mė shpesh. Por edhe Pogradeci na shijon po aq. Edhe Bari hyn nė programimet tona tė udhėtimeve pėr fundjavė, por kjo ndodh mė rrallė. Ndėrsa kur nuk marrim dot kėto udhėtime tė largėta, Durrėsi mbetet si programi mė i zakonshėm.

Preferoni tė jeni vetėm nė familje, apo dhe me miq pėr fundjavė?

Kam dėgjuar shpesh tė thonė se me miq kalohet shumė mė mirė fundjava, ndėrsa ne ndihemi mirė vetėm brenda ekipit tonė tė vogėl. Sigurisht qė ka dhe raste kur bėhemi me miq por kjo ndodh shumė rrallė dhe kur miqtė janė shumė tė ngushtė. Nuk na pėlqejnė mbledhjet e rastėsishme, me miq tė rastėsishėm.

Bėheni protagoniste kur jeni nė rreth miqsh?

Jam natyrė qė dua tė bėj shumė humor kur jam mes miqsh por bashkėshorti im Sokoli ma kalon. Por ndodh qė bėhemi tė dy bashkė protagonistėt e tryezės dhe s'ka njeri qė tė na mbajė pastaj.

Konsumoni alkool?

Verėn e shijoj shumė por mundohem ta pi gjithmonė aq sa duhet, pa e kaluar masėn edhe pse im shoq kėmbėngul gjithmonė e mė thotė: pi se bėhesh e lezetshme.

Pse ē'ndodh nė fakt?

Eh, kohė mė parė kur pija verė mė shumė se sa duhej mė zinte menjėherė gjumi. Pastaj duke u mėsuar me pijen ndodhi qė tė bėhesha interesante, ashtu pakėz e pirė.

Dini tė gatuani?

Kur isha nuse e re nė shtėpinė e Sokolit nuk dija dhe aq por megjithatė kisha guximin tė provoja dhe tė eksperimentoja dhe arrita tė gatuaja gjėra shumė tė mira si pėrshembull lakra tė mbushura. Tani ia kam marrė mirė dorėn kuzhinės, sidomos asaj tradicionale shqiptare. Kam njė mama qė di tė gatuajė shumė mirė, nga e cila kam se ēfarė tė mėsoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Njė e dielė me Manjola Nallbanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Portrete-
Kėrce tek: