Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si e perballoni stresin ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Si e perballoni stresin ?   Thu Jan 29, 2009 9:21 am

Gjithsecili has ne jeten e tij te perditshme strese te ndryshme,ne sferen shoqerore, ekonomike ,familjare e te tjera. Perballemi me te dhe cdokush ka menyren e tij per ta perballuar ate .
Shenjat e stresit mund ti shohim ne levizjen e shpeshte te gishtave te dores ose levizje ne menyre ritmike te kembes .Dr.Oz nje nder Doktoret me te njohur ne U.S.A kur foli per stresin tha se menjanimi i castit stresant mund te behet duke lagur buzet me gjuhen.Kjo eshte nje nder shume menyra per te shmangur stresin.


Jepni shembuj nga jeta juaj se si e perballni ate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Si e perballoni stresin ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Psikologjia-
Kėrce tek: