Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni

Shikim Te Kendshem
 
ForumFaqa StartueseGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Test psikologjie. Po sikur tė isha miliardere?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Dj-Erjoni
Dj-Erjoni
avatar

Numri i postimeve : 420
Registration date : 01/11/2007

MesazhTitulli: Test psikologjie. Po sikur tė isha miliardere?   Thu Jan 29, 2009 9:27 am

Ka femra qė kanė lindur tė tilla: kanė njė llogari bankare me 9 zero, ēantė unike tė punuar nė mėnyrė artizanale, bizhuteri me diamante... me pak fjalė shumė tė pasura. Por nėse ne nuk bėjmė pjesė nė kėtė kategori (pavarėsisht se ngulim kėmbė tė dimė pėrse jo), heqim dorė nga kjo pyetje. Ka ardhur koha tė reagojmė!

Le t’ia nisim nga e para: domethėnė le tė pyesim veten se ē’lloj miliardereje mund tė kishim qenė. Je gati pėr tė bėrė testin? Nė kėtė mėnyrė, nuk harxhojmė kohėn kot, por jemi gati ta presim kohėn kur fati dhe lavdia do tė na trokasė nė derė.

1. Mė nė fund, pas dy vitesh pėrpjekjesh tė kota, fitove lotarinė. Ēmimi prej 30 milionė euro ėshtė i yti. Cilat janė gjėrat qė do tė blesh nė fillim?

a. Njė vilė nė Los Anxhelos, njė instruktor personal aerobie, njė ēantė e firmosur, njė varėse Cartier... objekte tė tjera luksi. 3 pikė

b. I ble njė shtėpi tė bukur prindėrve, paguan universitetin pėr motrėn dhe shkon me pushime. 5 pikė

c. Lė njė takim nė bankė pėr tė shfrytėzuar sa mė mirė kapitalin tuaj. 1 pikė

2. Kur ke qenė e vogėl, ke ėndėrruar:

a. Tė vraposh nė male me Hajdin. 5 pikė

b. Tė jetosh nė Disneyland, nė kėshtjellėn e Bukuroshes sė Fjetur. 1 pikė

c. Tė bėhesh supervizore e fabrikės sė ēokollatės sė Uilli Uonka-s, qė tė hash falas gjithė karamelet. 3 pikė

3. Meqė je shumė, por shumė e mirė (edhe pse e ke kuptuar qė kjo gjė po tė lė thatė nga xhepat), vendose qė tė bėsh njė bamirėsi duke dhuruar disa mijėra euro. Kujt do t’ia dhuroje kėtė shumė parash?

a. SHMDB-sė, Shoqatės nė Mbrojtje tė Dinjitetit tė Biondeve dhe Minorancave tė tjera qė diskriminohen. 3 pikė

b. PNNS, Programit nė Ndihmė tė Nėnave Singėll, viktima tė poshtėrsisė sė ish-bashkėshortėve. 5 pikė

c. FMMV-sė, Fondit nė Mbėshtetje tė Miliarderėve nė Vėshtirėsi. 1 pikė

4. Sot nė mbrėmje ke njė takim romantik. Kush do tė ketė fatin tė darkojė me ty?

a. Daniel Mead, i serialit “E shėmtuara Betty”. Kryeredaktori i “Mode” do t’ju ēojė nė ditėlindjen e Marc Jacobs. 1 pikė

b. Doktori bukurosh i “Anatomia e Greit”. Ai tė ka ftuar pėr tė darkuar nė njė restorant romantik francez. 5 pikė

c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu mė seksi i botės tė propozon njė festė me bazė botoksi dhe seks tė shfrenuar. 3 pikė

5. Jepi tani, trego: pasioni qė mban fshehur ėshtė:

a. Tė ndjekėsh Reality Show-n nė televizor. Garat se kush humbet mė shumė kilogram. 1 pikė

b. Tė shohėsh patinazh nė akull. Pranoje qė adhuron fundet e shkurtra, tė qėndisura me fije tė argjendta. 3 pikė

c. Fjalėkryqet. Dhe nuk ėshtė aspak e vėrtetė qė ato i bėn edhe gjyshja jote. Por janė ushtrime qė stėrvitin trurin. 5 pikė

6. Ty tė pėrmbyset bota kur:

a. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikė

b. Mėrzitesh gjatė njė feste. 3 pikė

c. Shefi i madh refuzon njė ide tėnden, gjatė mbledhjes me stafin. 5 pikė

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjė e mė i tėrhequr dhe i pavendosur pėr tė tė kėrkuar dorėn. Ēfarė bėn?

a. Pret. Herėt a vonė do tė vendosė. 1 pikė

b. Ia kėrkon ti e para: “Zemra, kur do martohemi ne tė dy?”. 3 pikė

c. Vuan nė heshtje dhe mendon tė ndahesh. Sido qė tė jetė, ti nuk do t’i lutesh kurrė. 5 pikė

8. Shtėpia jote ideale ėshtė:

a. Njė kėshtjellė e shekullit XVIII. 5 pikė

b. Njė vilė gjigante nė Malibu. 3 pikė

c. Njė apartament nė papafingo nė njė qytet si Nju Jorku-u apo Parisi. 1 pikė

9. Ēfarė mė shohin sytė? E pamundur! Brad Pitt ėshtė nė radhė para dyqanit afėr shtėpisė time. Mendon:

a. Zemra e vogėl! Me siguri ka humbur rrugėn. Me gjithė ato para qė ka ai, duhet tė ketė patjetėr njė kuzhinier francez qė merret me pazaret dhe gatuan pėr tė. 3 pikė

b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, njė foto. Kushedi sa mund ta shes nė ebay. 5 pikė

c. Sushi, mjaltė, sallatė... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikė

10. Vajza nė foto...

a. Pėrpiqet tė shohė tė dashurin. Ai i tha se mund tė arrinte nė mol qė para njė ore. 5 pikė

b. Ėshtė njė top modele gjatė njė shėrbimi fotografik dhe ka veshur veshje qė kushtojnė 3000 euro. 1 pikė

c. Ėshtė shumė e mėrzitur qė nuk mori me vete syzet e diellit qė i rrinė aq bukur. 3 pikė

40-35 pikė

Profili yt: Miliarderja e denjė

Modeli yt ėshtė J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, njė nėnė singėll e papunė, e flakur nga shtėpia prej bashkėshortit. Sot ėshtė ajo qė krijoi magjistarin mė tė famshėm nė botė, qė e shndėrroi pastaj nė shkrimtaren mė tė famshme dhe tė pasur tė botės. Meriton respekt!

Karakteristikat e suksesit: Punė dhe vetėm punė. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrė, pavarėsisht momenteve tė vėshtira qė kalon. Si nė shtėpi edhe nė zyrė, pėrfshihesh tėrėsisht nė punė, sepse ke besim nė projektet e tua. Dhe cila ėshtė qershia mbi tortė? Do tė mbetesh e thjeshtė dhe e pėrmbajtur, edhe kur tė kesh arritur majat e suksesit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dj-erjoni.do-talk.com
 
Test psikologjie. Po sikur tė isha miliardere?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir Se Erdhet Ne Forumin Dj Erjoni :: Psikologjia-
Kėrce tek: